pl    en
TECHNIKA PRZEŁADUNKU
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych promocji

Listopad 2011

Technika Przeładunku – Uszczelnienia Bramowe
Uszczelnienie bramowe to bardzo ważny element w kompletnym i dobrze przemyślanym miejscu rozładunku towaru. Dzięki wysokiej jakości użytych materiałów i teleskopowej budowie doszczelnia otwór bramowy wraz z samochodem tworząc śluzę. Eliminuje w danym magazynie wymianę ciepła latem i zimą, chroni przed kurzem a przede wszystkim potrafi uformować się do każdego pojazdu co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem. Dostępność w różnych wymiarach i opcjach wykonania gwarantuje uszczelnienie bram zarówno z poziomu rampy jak i bram umieszczonych na poziomie zerowym.


Uszczelnienie FartuchowePrzednia i tylna rama kurtyny uszczelniającej wykonana jest z mocnych profili aluminiowych połączonych ze sobą belkami usztywniającymi. Materiał płacht bocznych i górnej to wzmocniona dwuwarstwowa tkanina poliestrowa w kolorze czarnym o grubości 3,5mm, które gwarantuje dobry docisk i przyleganie uszczelnienia do zadokowanego pojazdu. Dzięki równoległemu mechanizmu teleskopowemu w przypadku niedokładnego dokowania pojazdu, uszczelnienie „poddaje się” naporowi naczepy co zapobiega jego uszkodzeniu. Dla ułatwienia prawidłowego cofnięcia się samochodu pod dok przeładunkowy na przednich płatach kurtyny umieszczone są pasy najazdowe a aluminiowa rynna deszczowa umieszczona na krawędzi górnej płachty kurtyny dba o prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej na boki.


uszczelnienie dokowe

NW szerokość nominalna
NH wysokość nominalna
ND głębokość zabudowy
A wysokość kurtyny górnej
B wysokość kurtyny bocznej

uszczelnienie jezdniowe
parametr wymiary standardowe wymiary specjalne
NW 3250, 3450 na zapytanie
NH 3200, 3400, 3500, 3600, 4500 na zapytanie
ND 600 900
A 1000 1200, 1500
B 600, 700 na zapytanie
Najbardziej popularne wymiary uszczelnień fartuchowych
rampowe: 3450mm x 3400mm
jezdniowe: 3450mm x 4500mm


Uszczelnienie PneumatycznePneumatyczny rękaw uszczelniający łączy w sobie optymalne uszczelnienie z uniwersalną możliwością zastosowań . Nadmuchiwane boczne i górne poduszki tworzą niemalże hermetyczne uszczelnienie. Taki typ uszczelnienia doskonale nadaje się, między innymi do chłodni i klimatyzowanych pomieszczeń magazynowych. Rezultatem zastosowania tego typu uszczelnień jest znaczna oszczędności energii i mniej przestojów z powodu chorób personelu magazynu.

Nadmuchiwane poduszki boczne i górna zapewniają nie tylko optymalne uszczelnienie, lecz same automatycznie dopasowują się do wymiarów samochodu ciężarowego. Standardowa wysokość poduszki górnej wynosi 1250 mm, natomiast szerokość poduszki bocznej 700mm. Pozwala to na dokowanie samochodów o różnych wymiarach, które mają być skutecznie uszczelnione . Te zalety czynią pneumatyczny rękaw uszczelniający dobrą inwestycją z szybkim zwrotem kosztów.
NW szerokość nominalna
NH wysokość nominalna
ND głębokość zabudowy

Zalety produktu.

  • poduszki boczne i górna wykonane z wysokiej jakości materiału – Kondury. Materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i pleśń.
  • zabudowana stała wykonana z płyty warstwowej o gr. 40mm oparta na aluminiowych profilach
  • oznakowanie płacht przednich strzałkami naprowadzającymi oraz poduszek bocznych napisem „STOP”, który pojawia się po nadmuchaniu kurtyny w celu zwiększeniu bezpieczeństwa
  • dostępny model rampowy oraz jezdniowy.

A wysokość kurtyny górnej
B szerokość kurtyny bocznejparametr wymiary standardowe wymiary specjalne
NW 3500, 3700 na zapytanie
NH 3600, 4000, 4700 na zapytanie
ND 775 na zapytanie
A 1350 1750
B 700 na zapytanie
Najbardziej popularne wymiary uszczelnień pneumatycznych
rampowe: 3500mm x 3600mm
jezdniowe: 3500mm x 4700mm


Zasada działania

Podczas cofania ciężarówki pod dok przeładowczy kierowca ma doskonały widok na rampę a pasy ostrzegawcze na płachtach przednich uszczelnienia naprowadzają i pomagają prawidłowo ustawić samochód w śluzie. Gdy pojazd znajduję się już w doku, poduszki boczne i górne nadmuchiwane są w ciągu 15 sekund i naczepa zostaje dokładnie uszczelniona. Na poduszkach bocznych uwidacznia się napis STOP który informuje kierowcę o tym że trwa procedura przeładunku i dopiero po wyłączeniu uszczelnienia pojazd może odjechać od doku.
  1. Poduszka górna
  2. Poduszka boczna

Stanowisko dokujące, do zewnętrznych wysokości 4000 mm ma w standardzie zintegrowane nadmuchiwane poduszki dolne, dodatkowo doszczelniające dolną przestrzeń pomiędzy zadokowanym samochodem i rampą magazynu.